יצירת קשר
 
 
שואב אבק רובוטי
  
כיורים
  
כיורי אמבטיה
  
ויטרינות
  
טיפים מקצועיים לבחירת פרגולות
  
מקלחונים
  
רמקולים ורסיברים
  
חדרי ישיבות במשרד
  
פתרונות עיצוב לבית
  
אריחים מצוירים
  
שואב אבק רובוט
  
רמקולים ורסיברים למערכת קולנוע ביתית
  
מסנני אוויר
  
שערים
  
טיפים חשובים לבחירת ארונות מעוצבים
  
טיפים מקצועיים לבחירת ארונות הזזה
  
מערכת קולנוע ביתי
  
קונסולות
  
כסאות מעוצבים במבצע
  
ריהוט מעץ
  
ריהוט חדר אמבטיה
  
שולחנות חוץ מבטון
  
ברזים למטבח ולחדר האמבטיה

יצירת קשר
 
 
דגם:
לפרטים נוספים>>
  
דגם:
לפרטים נוספים>>
  
דגם:
לפרטים נוספים>>
דגם:
לפרטים נוספים>>
  
דגם:
לפרטים נוספים>>
  
דגם:
לפרטים נוספים>>
 

ריהוט עתיק


במאמר זה נספק עבורכם מידע על ריהוט עתיק. המאמר יתמקד הן בשולחנות, הן בכיסאות והן המזנונים עתיקים. רהיטים אלו שימשו את האדם מאז ומעולם בעתות שונות, אך המראה המודרני של הריהוט דהיום שונה בתכלית מזה של ימי העבר. במאמר זה נביא לפניכם מידע שימושי על רכישת ריהוט עתיק: מה המאפיינים של הריהוט העתיק, מה זמן השרידות שלו, וכיצד ניתן לתחזקו בצורה הטובה ביותר.


שולחנות עתיקים


מדובר בשולחנות עץ או מתכת בעלי מראה עתיק: בשולחנות האוכל – הצורה של השולחן עגולה, בסגנון אבירי השולחן העגול בבריטניה, או מלבנית סימטרית. בשולחנות הכתיבה העתיקים מגירות העץ מעוצבות עם פיתוחים גרנדיוזיים: תבליטים ותכסיתים מעץ בצורות שונות. שולחנות מסוגים אלו נראים ללא ספק שונים משולחנות המחשב או שולחנות הזכוכית המודרניים והכנסתם הבייתה משרה אופי וערך מוסף מעבר לשגרת החיים בבית.


כסאות עתיקים


כסאות עתיקים הם כסאות מרופדים על בסיס עץ ברוב המקרים. כסאות אלו יכולים להיות כסאות נדנדה אשר שימשו את מיטב הדמויות הספרותיות באירופה הקלאסית שעה שהן שקדו על עבודתן או בשעת מנוחה, או כיסאות ישיבה לצרכים שונים. ישנו כסא מיוחד במינו שנקרא כסא ספרדי. כסא זה הוא כסא עץ אדום עם גלילי עץת שבקצוותיהם יש פיתוחים מגולפים. בסיס הישיבה עשוי מפסי קש צהוב. כיסא זה היה נפוץ בחצי האי האיברי מימי הביניים ועד לתקופת המאה ה 20. כיום הוא משמש בעיקר כריהוט גן או עבור להקות פלמנקו המשתמשות בכסא זה לצורך נגינה.


מזנונים עתיקים


המזנונים העתיקים גם הם עשויים על פי רוב מעץ. מזנונים אלו נמצאו בחלקם בחפירות ארכיאולוגיות ברחבי הארץ. על מנת שיהיה ניתן לשמר אותם – השתמשו האדריכלים שעבדו עם צוותי הארכיאולוגים בדלתות זכוכית אשר קובעו בזהירות למזנונים העתיקים. מזנונים עתיקים מתקופות מאוחרות יותר ניתנים לרכישה בחנויות ריהוט עתיק ייעודיות: הם מכילים על פי רוב תבליטים ותכסיתים מעץ, כשבקדמתם מצוי ארון זכוכית לאחסון כלי בית וחפצים שונים המשמשים את הסלון.


חשיבות הריהוט העתיק


חשיבות הריהוט העתיק היא בגדר ערך מוסף, שכן כל אחד יכול לארגון לעצמו רהיטי בית אך אין ערובה שכולם יוכלו לרכוש יצירותצ אומנות עתיקות. יצירות שכאלה מהוות צעד רציני לקראת השבחה של נכס או הפיכת נכס מגורים לנכס עם אופי שעוצב על ידך.